Odzimování/zazimování bazénů Desjoyaux

Pro naše zákazníky poskytujeme jednorázový i pravidelný servis (zazimování a odzimování) na základě domluvy.

Zazimování bazénů po letní sezóně

Po skončení letního období plného koupání a vodních hrátek je třeba každý bazén správně zazimovat. Tuto službu nabízíme našim zákazníkům v kompletním balíčku, tedy včetně práce a potřebného materiálu přesně spočítaného pro potřeby daného bazénu.

Jak samotné zazimování probíhá? Důležitým předpokladem je pokles teploty vody v bazénu pod 15 °C. Pak stačí, když vypnete tepelné čerpadlo, snížíte dobu filtrování vody na 3 - 4 hodiny denně, zavoláte nám a objednáte si zazimování.

Náš vyškolený tým přijede k vám domů, přiveze s sebou vše potřebné pro zazimování a vy se nemusíte o nic starat. V rámci zazimování odpustíme část vody z bazénu, vyndáme všechno příslušenství, které by mohl poškodit mráz a zároveň ho i zkontrolujeme a případně provedeme nutný servis tak, aby bylo na jaře jako nové.

Do bazénu pak instalujeme speciální bóje pro eliminaci tlaku ledu, zkontrolujeme pH vody a množství chlóru a následně aplikujeme prostředek Hivernage pro zakonzervování vody pro zimní období.

A tím se s vámi do následujícího jara rozloučíme.

Odzimování bazénů před novou sezónou

Před zahájením každé koupací sezóny je třeba bazén správně odzimovat.

Po správně provedeném zazimování se nejedná o složitý proces.

Nejprve je třeba doplnit vodu tak, aby se hladina dostala na požadovanou úroveň. Následně náš profesionál provede deinstalaci bójí a důkladně vyčistí bazén od všech usazených nečistot. Tímto je bazén připraven na zapojení veškerého příslušenství.

Připojíme zpět filtrační jednotku, tepelné čerpadlo a případné další přístroje. Následně zkontrolujeme jejich funkčnost a také veškeré spoje, aby nemohlo docházet k úniku vody.

Pak už zbývá jen upravit kvalitu vody chlorovými tabletami a přípravkem pH- a tím zajistit správné hodnoty všech ukazatelů.

Od této chvíle je už bazén připraven k letnímu provozu. A samozřejmě je třeba vodu opět pravidelně filtrovat a udržovat její hodnoty v požadovaných rozmezích.

Máte zájem o realizaci zazimování nebo odzimování vašeho bazénu?